Xiaomi Temizlik Robotu Tamiri ve Bilinmesi Gerekenler

Anasayfa » Xiaomi Temizlik Robotu Tamiri ve Bilinmesi Gerekenler

Xiaomi temizlik robotu, giderek yaygınlaşıyor ve ülkemizde çok fazla tercih edilmeye başlandı. Satışlar arttıkça ve temizlik robotu yaygınlaştıkça, teknik servis ihtiyacı da artmaya başladı. Tamam çok uygun fiyatlı iyi modeller var ama Xiaomi temizlik robotu tamiri konusunda hizmet veren çok fazla adres yok.

Aslında bunun nedeni Xiaomi temizlik robotu serilerinde kullanılan karmaşık yapı ve temizlik robotlarının teknik ekipler tarafından Türkiye’de çok tanınmaması. Cihaz içerisindeki mekanik yapı klasik süpürgelere göre çok farklı ve karmaşık anakartlar kullanılıyor. Haliyle robot süpürgelerin tamiri zorlaşıyor.

Bunun için profesyonel bir ekibe ihtiyacınız var. Aksi durumda şöyle bir şeyle karşılaşacaksınız ki tamir için gönderdiğiniz robot tam anlamıyla onarılmadan yeniden elinize geçecek ve eski performansı alamayacaksınız.

Xiaomi temizlik robotu tamiri

Böyle bir durumla karşılaşmamanız için Türkiye’de nadir verilen teknik servis hizmetlerden biri olan Temizlik robotu tamiri hizmetini profesyonel ekibimizle beraber sunuyor. Her model hakkında detaylı bilgi sahibi olan ekibimiz yaşadığınız sorun ne olursa olsun, çözüme kavuşturuyor ve cihazınızın ilk gün ki performansı ile çalışmasını sağlıyor.

Xiaomi temizlik robotu tamiri konusunda iddialıyız ve Vintek Elektronik olarak bu konuda yaşadığınız tüm sorunlara çözüm sunabileceğimizi belirtiyoruz. Bu konuda bir teknik destek ihtiyacınız olursa, iletişim numaralarımızdan ve mesaj bölümlerimizden bizlere ulaşabilirsiniz.

Diğer Hizmetimiz: Xiaomi Akıllı Bileklik/Saat Tamiri Hizmetimiz

Bu konuda profesyonel ekibimizle beraber iddialı olduğumuzu söyledik. Dilerseniz gelin şimdi Xiaomi temizlik robotu sistemlerini biraz tanıyalım. Neden bu kadar popüler ve nasıl kullanmak daha doğru olur, bunu değerlendirelim.

Xiaomi temizlik robotu tamiri

Xiaomi Temizlik Robotu Tamiri Öncesi, Robot Konusunda Bilinmesi Gerekenler

Temizlik robotunun tam olarak nasıl çalıştığını anlatarak başlayalım. Xiaomi temizlik robotları, akıllı cihazlar kategorisine giriyor. Telefonunuzdan kontrol edebildiğiniz robot, evinizde detaylı temizlik yapabiliyor.

Cihazı ilk çalıştırdığınız zaman, Xiaomi temizlik robotları tüm evin haritasını çıkarıyor ve bu haritalama sayesinde her temizlikte biraz daha iyi sonuçlar elde ediyor.

Ayrıca cihazlar kablosuz olarak çalışıyor ve içerisinde bir batarya yer alıyor. Xiaomi temizlik robotu tamiri konusunda bataryanın ayrı bir yer var ona da geleceğiz burada bir not olarak ekleyelim.

Cihazınızın içerisinde yer alan batarya bitmeye yaklaştığı zaman, Xiaomi robotlar, kablosuz şarj stantlarına gidiyor ve yeniden şarj ediliyor. Ayrıca modele göre akıllı telefonunuzdan detaylı kontrolleri kullanabiliyorsunuz.

Robotların genel çalışma mantığı bu şekilde. Bu kısım hakkında da bilgi verdikten sonra geçelim Xiaomi temizlik robotu tamiri konusunda verdiğimiz hizmetlere.

Xiaomi temizlik robotu tamiri

Temizlik Robotu Batarya Değişimi Hizmetimiz

Kullanım kısmında söyledik. Temizlik robotu kablosuz çalışıyor be dahili batarya kullanıyor. Sürekli dolma ve boşalma olması, akıllı telefonlarda olduğu gibi zaman içerisinde temizlik robotunun pillerinde de yıpranma yaşanmasına neden olabilir.

Pilde oluşabilecek olan bir sorun durumunda ise cihazınız çalışmaz hale gelebilir.

Böyle bir sıkıntı yaşadığınız durumda, uzman ekibimizle pil değişimi gerçekleştirebiliyoruz.

Xiaomi Temizlik Robotu Anakart Değişimi

Robotlarda başta söylediğimiz gibi karmaşık bir anakart var. En sık arızalanan parçalarda bu anakart kısmı oluyor. Tamiri bir hayli zor olan sorunlar olarak gösterebileceğimiz anakart sorunları, Xiaomi temizlik robotu tamiri hizmetimizde yer almakta.

Xiaomi temizlik robotu tamiri

Sensör Arızalarının Giderilmesi

Bu tip cihazlarda haritalama özelliği, engellerden kaçma özelliği gibi özellikler için çeşitli sensörler kullanılıyor. Yine sensörler de arızalanan parçalar arasında yer alıyor. Robot tamiri hizmetimizde bu sensörlerin değişimini de sağlayabiliyoruz.

Xiaomi temizlik robotu tamiri

Xiaomi Temizlik Robotu Hareket Aksamında Yer Alan Sorunları Giderme

Tüm bunların dışında cihazınızın mekanik kısmında bir sorun varsa da yine aynı şekilde bu sorunu giderebiliyor gerekirse parça değişimi yapıyoruz.

Xiaomi temizlik robotu tamiri hizmetlerimizden yararlanmak ve uzman ekipten destek almak için sitemizde gördüğünüz tüm iletişim kanallarını kullanabilirsiniz. Sizle doğrudan iletişime geçeceğiz.